Czym jest usługa monitorowania serwisów internetowych?

Błędnie działająca witryna będzie przynosić straty, w takim razie należałoby zainwestować w monitoring dostępności stron internetowych. Gdy nie jest dostępna dla Internautów, wtenczas w coraz bardziej konkurencyjnym otoczeniu będą oni wyszukiwać alternatywy. Tracić można w ten sposób nowych internautów, lub kontrahentów.

Inwestując w monitoring działania stron www, wolno korzystać z dostępu do szeregu działań, których celem jest zapewnienie stałej dostępności do witryny. W MonitWeb zapewniona jest kontrola tego, jak działa portal internetowy internetowy przez 24 godziny.Zezwala to pomiędzy innymi ustrzec się sytuacji, w jakiej będzie dochodzić do utraty potencjalnych kontrahentów. Jakim sposobem wskazują badania przeprowadzone przez Google nawet 4/5 Użytkowników internetu nie powraca na domenę, czy do sklepu internetowego, z którego nie są zadowoleni. Brak dostępu do serwisu internetowego, jaki się wydłuża to utrata możliwych do uzyskania dochodów.

Jakim sposobem monitoring dostępności stron internetowych oddziałuje na jej wyniki??

Najogromniejszym kłopotem jest brak dostępu do strony, który trwa parę dni. Nawet trwająca kilka godzin awaria serwisu internetowego, który nie wyświetla się użytkownikom, jest znacznym kłopotem.

Konsumenci nie będą w stanie:
– przeszukać oferty,
– złożyć zamówienia,
– dokończyć proces zakupu artykułów.

Korzystając z usługi MonitWeb, jaką jest monitoring dostępności stron internetowych, można pod każdym względem wyeliminować sytuacje, kiedy witryna internetowa będzie nieosiągalna dla Użytkowników internetu. Do tego kontrolowana jest funkcjonalność, czy wydajność serwisu internetowego. Poprawne działanie serwerów ma też znaczące znaczenie. Gdy witryna internetowa można się ładuje, wtenczas powodować to będzie niezadowolenie internautów. Firmy są w stanie stracić korzystny wizerunek marki. Każda strona internetowa może tracić zasięgi. Wygoda korzystania z zasobów Internetu jest coraz ważniejsza dla użytkowników.

Wobec tego monitoring dostępności stron internetowych jest w stanie przeciwdziałać:
– stratom finansowym,
– słabszej pozycji witryny w wyszukiwarce Google,
– ujemnemu postrzeganiu marki,
– obawom przed zrealizowaniem transakcji ze względu na postrzeganie bezpieczeństwa strony internetowej,
– przerwom w dostępie do informacji.

Jakie aktywności obejmuje monitoring witryn internetowych?
W jednostce gospodarczej MonitWeb realizowany jest stały monitoring, co jest procesem kontrolnym, który pozwala szybko reagować na awarie komplikacje z ładowaniem się strony. Gdy serwis internetowy przestaje odpowiednio działać, wówczas awaria jest momentalnie zgłoszona. Kontrahenci otrzymują informacje dotyczące tego, jak długo trwała oraz kiedy miała ona miejsce. W ten sposób monitoring działania stron www na bieżąco zapewnia drogocenne wiadomości, które są główne z punktu widzenia prawidłowej oraz prędkiej reakcji. Regularnie dostarczane raporty obejmują szczegółowe statystyki z monitoringu witryny. Pozwala to pomiędzy innymi monitorować zadania Cron, a też to jak rzeczywiście działają. Taka kontrola jest sposobem na unikanie sytuacji, gdy kluczowe procesy w stronie internetowej nie funkcjonują prawidłowo i nie spełniają swojej funkcji. Toteż inwestycja w monitoring działania stron www to świetny sposób na ograniczenie możliwych do wystąpienia strat finansowych. W ten sposób interes w Internecie można prowadzić bardziej efektywnie.